Choď na obsah Choď na menu
 


Zásahy v roku 2011

8. 3. 2011

 

 

Technický zásah - riadenie cestnej

premávky 26.3.2011

 

Dňa 26.3.2011 sme boli požiadaný o technickú pomoc pri riadení cestnej premávky na štátnej ceste I. triedy v našej obci. Okolo hlavnej cesty sa konal výrub starých orechov (3 ks), tie boli rezané smerom na cestnú komunikáciu. Rozmery orecha boli veľké, nakoľko spadnuté konáre zaberali obidva jazdné pruhy.. Zabezpečili sme riadenie premávky ako aj odpratanie spadnutého dreva z cesty. Zásah trval 2 hodiny. Na zásahu sa zúčastnili: Marek Fecko, Radovan Kmec, Jozef Matvia ml. a Jozef Matvia st.

Fotografie: tu kliknúť

 

Požiar veľkokapacitného kontajnera 24.01.2011

 

Dňa 24.01.2011 bol nahlásený požiar veľkokapacitného kontajnera o 19:20 hodine v našej obci Červenica pri Sabinove. Opätovne horel kontajner, ktorý sme hasili aj  koncom októbra minulého roka. Kontajner horel vedľa cesty II. triedy smerom na Hanigovce v časti obce zvanej "Malý hliník". V kontajneri horeli rôzne materiály ako PVC obaly, fľaše, spreje, konáre a iné materiály.

V blízkosti požiaru sa nachádzali stromy. Požiar uhasili členovia OHZ a DHZ Červenica pri Sabinove pomocou trieštivého prúdu vody napájaného z hydrantovej siete. Použité technické prostriedky: 4 ks hadíc typu "C", prechod 75/52, prúdnica typu "C" a hydrantový nadstavec, lopata.

Požiar bol zlikvidovaný v priebehu 30 min. Zásah bol ukončený o 20:30 hodine. Pri požiari sa nikto nezranil ani neboli zaznamenané materiálne škody na súkromnom ani verejnom majetku. Požiar pravdepodobne vznikol v dôsledku úmyselného zapálenia. Na zásahu sa zúčastnili: Radovan Kmec, Michaela Makarová, Martin Ščerba, Ján Brendza, Lucia Buriková, Peter Kaminský a Marek Piš.

 

Radovan Kmec

Fotografie z miesta zásahu - tu kliknúť